Kampania

Jednym z najbardziej barwnych regionów Włoch niewątpliwie jest Kampania. Ten region słynie z pięknych miasteczek, piaszczystych plaż, bogatych tradycji i jednego z najgroźniejszych wulkanów Europy – Wezuwiusza. Kampania leży na południowym zachodzie Włoch między Apeninami a morzem Tyrreńskim, co sprawia, że ten region jest przepełniony widokami jak z bajki. Region liczący ponad 5,7 milionów mieszkańców składa się w 5 prowincji: Neapol, Salerno, Caserta, Benevento oraz Avelino. Kampania sąsiaduję z Lacjum, Apulią, Molise i Basilikatą, tutaj

Kampania przez długi czas była częścią Królestwa Neapolu, które obejmowało całe południowe Włochy, w czasach antycznych należała do Wielkiej Grecji, której wpływy można zobaczyć na przykładach wielu miast regionu. W związku z tak barwną przeszłością Kampania wraz ze swoją stolicą, Neapolem, posiadają ogromną liczbę zabytków historycznych i architektonicznych, które są wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Ruiny Pompei i Ercolano, Paestum, Velia, Pałac Królewski w Casercie, liczne zamki i fortyfikacje Neapolu.

Campania1

Miłośnicy wspaniałych widoków mogą się udać do panoramicznego wybrzeża Amalfi, na wulkaniczną wyspę Ischie lub mniejsze wysepki Capri i Procida, zobaczyć krainę gajów cytrusowych – Sorrento, czy uwielbiane przez gwiazdy miasteczko Positano. Co więcej, Kampania jest znana z tego, że jest ojczyzną takich potraw jak pizza fritta i calzone czy znanego na całym świecie trunku Limoncello, tutaj zaczęła się produkcja takich serów jak mozzarela oraz provolone. Ten południowy region kusi smakiem swoich potraw, zapachem lokalnego wina i wspaniałymi widokami. Kampania jest jednym z najczęściej i najchętniej odwiedzanych przez miliony turystów regionem Włoch.

Nazwa regionu pochodzi od łacińskiego “Campania Felix” co znaczy „szczęśliwy kraj”, który według wielu posiada wszystko potrzebne do szczęścia: morze, dużo słońca, piękne plaże, góry, przepyszną kuchnię i gościnnych mieszkańców.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s