Najpiękniejsze włoskie aktorki

Miliony mężczyzn uważają je za kanony piękna

Włoszki uznaje się za jedne z najpiękniejszych kobiet świata, patrząc na aktorki z tego kraju nie wątpimy w tę tezę. Włoskie kino może się pochwalić wieloma nazwiskami utalentowanych i zarazem zachwycających swoją urodą kobiet. Wśród tego grona nie mogło zabraknąć Claudii Cardinale, Simonetty Stefanelli, Violante Placido, Virny Lisi, Silvany Magnano, Stefanii Sandrelli, Isabella Rossellini i innych.

Gina Lollobrigida

Międzynarodowy symbol seksu lat 50 i 60-tych na zawsze zapisał się w historię nie tylko kina włoskiego, ale również amerykańskiego oraz francuskiego. Urodzona w 1927 roku Luigina Lollobrigida swoją przyszłość bardziej wiązała z malarstwem oraz rzeźbiarstwem niż aktorstwem, ale przeznaczenie miało inne plany co do tej młodej włoszki. Została zauważona przez producentów filmowych, którzy niejednorazowo proponowali jej interesujące role, ale młoda dziewczyna była bardziej zainteresowana sztuką oraz śpiewem operowym. W końcu jednak ciekawość i ambicje pokierowały jej karierą, zaczynała od epizodycznych ról w mało znanych produkcjach. Przełomową dla niej okazała się rola Adeliny we francuskim filmie kostiumowym „Fanfan tulipan” z 1953 roku, gdzie partnerował jej ówczesny amant francuskiego kina – Gerard Philipe. Po tym występie Lollobrigida otrzymała mnóstwo ofert z Hollywood, które przyjęła dopiero po kilku latach. W 1956 roku znowu zagrała w kolejnej francuskiej produkcji, która przyniosła jej międzynarodową sławę – „Dzwonnik z Notre Dame”. Gine Lollobrigida uznaje się za najlepszą odtwórczyni roli pięknej cyganki Esmeraldy wszechczasów. Na początku lat 70-tych Gina zwolniła swoją aktorską karierę na rzecz fotoreportaży oraz rzeźbiarstwa, w których odnosiła spore sukcesy. Zapraszamy do zapoznania się z jedną z najlepszych ról Giny Lollobrigidy w jej karierze – „La donna più bella del mondo”(Najpiękniejsza kobieta na świecie). Ten film opowiada historię życia słynnej włoskiej śpiewaczki operowej i aktorki filmów niemych Liny Cavalieri.

Sophia Loren

Bez niej żaden ranking nie byłby możliwy. Sophia Loren jest symbolem Włoch na całym świecie, kobiety ją podziwiają, a mężczyżni wzdychają na jej widok. Piękna włoska aktorka na swoim koncie ma setki ról i pewnie wszystkie znane nagrody filmowe świata, w tym Oscara oraz Złote Globy, nagrody festiwali w Cannes, Wenecji, Berlinie, Moskwie. Urodzona jako Sofia Villiani Scicolone w 1934 roku po dzień dziesiejszy jest niekwestionowaną gwiazdą włoskiegi i światowego kina. Jej kariera filmowa rozpoczęła się po wygranej w konkursie piękności “Królowa morza”, dzięki czemu mogła wyjechać do Rzymu. Wkrótce młoda dziewczyna poznała swojego przyszłego męża i mentora Carlo Ponti, który pomógł jej osiągnąć międzynarodowy sukces. W produkcjach filmowych towarzyszyli jej najwięksi aktorzy Hollywood : Marlon Brando, Paul Newman, Clark Gable, Charlton Heston, Cary Grant, Peter O’Toole, Gregory Peck i wiele innych. Włoskiej publiczności najbardziej znana jest z długoletniej współpracy z innym symbolem kraju – aktorem Marcello Mastroianni, któremu towarzyszyła w 13 produkcjach. Bardzo ważne role Sophii Loren to “Dwie noce z Kleopatrą”, “Pod znakiem Wenus”, “Małżeństwo po włosku”, “Arabeska”, “Upadek Cesarstwa Rzymskiego”, “Attila”, “Dziś, wczoraj, jutro”. Sophia Loren znana przede wszystkim z ról komediowych, ale największe uznanie uzyskała dzięki roli Cesiry w wojennym dramacie “Matka i córka”, za którą otrzymała Oscara za główną kobiecą rolę w 1961 roku. Zapraszamy do przeglądnięcia traileru komedii “Dwie noce z Kleopatrą”.

Ornella Muti

Znana całemu światu pod pseudonimem Ornella Muti, Francesca Romana Rivelli jest cudownym klejnotem we włoskiej kinematografii. Córka włocha i estonki urodziła się w Rzymie w 1955 roku. Posiadaczka nieprzeciętnej urody bardzo szybko zwróciła na siebie uwagę, debiutując w filmie w wieku 15 lat. Jako nastolatka została modelką, lecz po swoim debiucie w roli głównej w filmie “Najpiękniejsza żona” zyskała rozgłos i pseudonim, który dla niej wymyślił reżyser Damiano Damiani. Ornella Muti głównie występowała we włoskich produkcjach, ale można ją również podziwiać we francuskich, niemieckich, amerykańskich, a nawet jednej radziecko-włoskiej produkcji. Na jej koncie jest dużo ambitnych i poważnych ról, lecz sławę zyskałą głównie dzięki rolom komediowym. Partnerowali jej między innymi tacy aktorzy jak Michele Placido, Adriano Celentano, Alain Delon, Giancarlo Giannini, Paolo Villagio, Renato Pozzetto, Ugo Tognazzi i wielu innych. Zapraszamy do przeglądnięcia komediodramatu “Romanzo popolare”.

Monica Bellucci

Tej Pani nie trzeba przedstawiać młodemu pokoleniu. Monica Bellucci od kilkunastu lat zalicza się do najpiękniejszych kobiet świata, i wcale nas to nie dziwi. Z wiekiem włoskie kobiety nie tracą na wartości i wyglądają olśniewająco w każdym momencie swojego życia. Monica Bellucci urodzona w 1964 roku w Citta di Castello rozkochała w sobie cały świat za sprawą roli w filmie “Malena”. Dla niej ta rola została przełomową, o niej zaczął mówić cały świat kinematografii. W młodości była rozchwytywaną modelką, natomiast spróbowała swoich sił w aktorstwie dopiero w 1990 roku. Pierwsze sukcesy odnosiła na rodzimym podwórku oraz we Francji, gdzie również poznała swojego męża Vincenta Cassela. W XXI wieku głównie pojawia się w hollywoodzkich produkcjach. Piękną Włoszkę można podziwiać w takich filmach jak “Dobermann”, “Podejrzany”, “Nieodwracalne”, “ Za ile mnie pokochasz?”, “Co kryje miłość”. Zapraszamy do trailera do romantycznej komedii “Co kryje miłość”(Manuale D’Amore 3).

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Najpiękniejsze włoskie aktorki

    1. na 1 gina lollobrigida ex ecvo z Monica Belluci nr 2 Virna Lisi . 3 Ornalla Mutii Sopfia loren poza 1 dziesiatka – taka jest prawda o rzekomej urodzie tej pani…………..

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s