Niebiańska wyspa Capri

Poczuj się jak w raju na wyspie Capri

Ulubione miejsce cesarzy Imperium Rzymskiego nie straciło na wartości i dzisiaj przyciąga miliony turystów z całego świata. Wyspa położona w pobliżu półwyspu Sorrento na morzu Tyrreńskim jest zbudowana ze skał wapiennych, co miało wpływ na kształtowanie jej wyglądu oraz powstanie wielu jaskiń, które są jedną z atrakcji wyspy. Na Capri można się dostać wyłącznie drogą morską jednym z licznych statków płynących z portów w Neapolu lub Sorrento. Na pięknej wysepce, której obwód wynosi zaledwie 17 km, znajdują się tylko dwa miasta Capri i Anacapri.  

Capri4

Jeszcze w starożytności wyspa Capri zyskała niezwykłą popularność dzięki łagodnemu klimatowi i wspaniałym widokom. Patrycjusze Imperium Rzymskiego spędzali tutaj wakacje wśród niezwykłej śródziemnomorskiej roślinności i pięknych plaż. Na wyspie można spotkać wiele will nazwanych na cześć bogów olimpijskich, które zostały wybudowane z polecenia cesarzy Oktawiana Augusta i Tyberiusza. Wśród tych pozostałości po rzymskich cesarzach na uwagę zasługuje Willa Jovis, która została wybudowana na szczycie góry Monte Tibero. Niestety do naszych czasów przetrwały tylko ruiny, ale sądząc po nich można twierdzić, że była pełną przepychu rezydencją władcy. Kolejną willą, która przetrwała do dziś jest willa Damecuta, do zabudowy której należała słynna Grota Lazurowa.

Capri1

Ogromną popularnością wśród turystów cieszą się wycieczki promowe dookoła wyspy, podczas których można podziwiać wyjątkowe jaskinie, obok Groty Lazurowej można również zobaczyć Koralową grotę, grotę Żagla, Białą oraz grotę di Matermania, a także formacje skalną zwaną Arco Nature(Łuk Naturalny) oraz przylądek Carene z latarnią morską. W południowo-wschodniej części z morza wynurzają się charakterystyczne skały morskie Feraglione, posiadające otwór tworzący skalną bramę, przez które przepływają wycieczkowce.

Capri2

Miłośnicy zabytków mogą podziwiać obronny zamek Barbarossa, wybudowany między X a XII wiekiem, kościół i pustelnię Cetrella, kościół San Michele oraz kartuzje Certosa San Giacomo z XIV wieku. Rozrywkę należy szukać w centrum miasta czyli Piazza Umberto I, zwaną również Piazzetta, gdzie tętni życie przez cały rok. Centrum Capri było miejscem wielu akcji filmowych oraz skandali obyczajowych największych hollywoodzkich gwiazd, które umiłowali tę wyspę. Na wyspie znajduje się wiele nieruchomości, należących do znanych i lubianych celebrytów. Wśród piaszczystych plaż i lazurowych wód morza Tyrreńskiego warto spędzić niezapomniane wakacje.

Capri3

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Niebiańska wyspa Capri

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s