Górska rozrywka w Tarvisio

Amatorzy gór docenią uroki Tarvisio

Tarvisio4

Miasteczko znajdujące się u zbiegu trzech granic Włosko-Austriacko-Sloweńskiej jest jednym z mniejszych centrów turystyki zimowej we Włoszech. Tarvisio jest pierwszym miastem przy wjeździe do Włoch, które może zaoferować dużo rozrywki miłośnikom gór. Ta miejscowość turystyczna jest położona w regionie Friuli – Wenecja Julijska, która słynnie ze swojej unikalnej mieszanki kulturalno-etnicznej, dzięki czemu tu panuje wspaniała atmosfera. Kultura, tradycje, zwyczaje w ten regionie kształtowały się pod wpływem sąsiednich państw, dlatego on odróżnią się od pozostałych regionów.

Tarvisio maps

Ze względu na swoje położenie miasto w swojej długiej historii przechodziło pod władze różnych plemion i narodów. Istnieją teorię, że miasto zostało założone przez Celtów i nosiło nazwę Taurisci, dopiero później zostało zamieszkałe przez Rzymian. W XV wieku Tarvisio było ważnym ośrodkiem, gdzie rozwijało się hutnictwo żelaza, dzięki dużym pokładom tego metalu. Przez wiele lat miasto należało do Cesarstwa Austriackiego i dopiero po I wojnie światowej w 1919 roku zostało przyłączone do Królestwa Włoch.  W latach 30-ch XX wieku walory tej miejscowości zostały odkryte przez księcia Amedeo D’Aosta, na cześć, którego niektóre stoki narciarskie noszą jego imię.

Tarvisio1Tarvisio położone w dolinie Val Canale, która oddziela Alpy Julijskie od Alp Karnickich, dzięki czemu odwiedzający te tereny mogą podziwiać wspaniałe górskie widoki.  Miasteczko leży na wysokości 754 metry nad poziomem morza. Miłośnicy narciarstwa mają do swojej dyspozycji ponad 859.000m² powierzchni przeznaczonej do uprawiania tego sportu oraz liczne wyciągi narciarskie. W związku z prężnym rozwojem tego miasta została tutaj wybudowana dogodna infrastruktura, dzięki czemu turyści mogą korzystać z całego szeregu atrakcji. Między Tarvisio i Camporosso można odwiedzić park rozrywki Snow & Fun Park. Należy wspomnieć o tym, że nie tylko zimą należy tu zawitać, latem również miasto może zaoferować liczne atrakcje i piękne ścieżki górskie.

Tarvisio2Odwiedzając Tarvisio warto odwiedzić muzeum lasu i kopalni Raibl. Nieopodal miasteczka można podziwiać wąwóz Slizza oraz jezioro Fusine. Centralnym punktem Tarvisio jest plac główny, kościół św. Piotra i Pawła oraz pomnik Austriackiego grenadiera, spacerując ulicami miasteczka można zobaczyć liczne ciekawe kamienice.

Tarvisio3

Zapisz

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Górska rozrywka w Tarvisio

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s